Briket Makineleri ve Parke Makineleri Üretimi

Briket Makineleri ve Parke Makineleri Üretimi

Briket Makineleri ve Parke Makineleri Üretimi

Gaziantep ilinde parke makineleri ve Briket Makineleri üretimi yapan firmamız bir çok yurt dışı ülkelerine ihracat rekorları kırmaya devam ediyor 2020 yılının sonlarına doğru yaptığı ihracat ile Gaziantep'den Cibuti ve Moritanya ile Kamerun Komor gibi Afrika ülkelerine parke makinası - briket makinası ihracatını firmamız yapmıştır.

Briket makineleri tek harç kovalı blok makineleridir. Parke makineler ise çift harç kovalı makinelerde, İkinci harç kovasının görevi taşın üst yüzeyini farklı olarak üretilmesini sağlar. İki katmanlı parke taşı üretilmesine olanak sağlar.

İki katmanlı parke taşının alt katmanı normal betondur. Üst katmanı ince agreganda oluşan renkli harç ile oluşturulur. Bu parke taşının üst yüzeyinin daha pürüzsüz olmasını ve renk verici maddenin sadece üst tarafında kullanıldığı için taşın üretim maliyeti de önemli oranda düşmektedir.

Parke briket makinası- Parke briket makinesı

parke taşı imalatı nasıl yapılır
parke taşı makinası fiyatları
kilitli parke taşı döşeme makinası fiyatları
bordür taşı imalatı nasıl yapılır
parke taşı üretim tesisi
kilitli parke makinası

Zaman ve işçilik bakımından ideal olan beton ve asfalt, hammadde bakımından da kolay bulunabilen özelliklerinden ötürü bir dönem oldukça popüler olmuştur. Fakat deliksiz ve geçirimsiz yüzeyinden ötürü üzerinde su tutmaktadır ve sel ve büyük su birikintileriyle olumsuz sonuçlar doğurmuştur.

Kış aylarında zemin altına giren suyun donarak suyun hacimsel artışı çatlamalara ve kabarmalara neden olmaktadır. Bu deformasyonların onarımı doğal taşa göre daha zordur. Her materyalin kendine özel avantajları varken aynı zamanda da dezavantajları vardır.

Çevre içerisinde farklı fonksiyon ve görevleri üstlenmek amacı ile ayırıcı zemin oluşturmak için kullanılan materyale parke denir.

Parke taşı, kara yollarında yaya yürüyüş yolu (kaldırım) kent bahçelerinde avlu, otopark ve benzeri zeminleri oluşturmak içi kullanılır. Farklı form ve renklerde üretilme olanağı olduğu için, çevre tasarımının en önemli materyallerindendir.

Synergy Concrete Machines
Synergy Concrete Machines
Synergy Concrete Machines
Synergy Concrete Machines
Synergy Concrete Machines